Mac & iPhone

W 1996 roku trafił pod mą strzechę superkomputer PowerMac 7200. Miał zegar 90 MHz. Można było wówczas w podobnej cenie (6-7kzł) kupić peceta z Pentium 166 MHz.

Na szczęście nie dałem się skusić.

Po dwóch latach zamiana na PowerMac 7300/166MHz, potem G3/266, a następnie iMac 15cali LCD (ten to był wydatkiem, nigdy więcej tak drogiego komputera nie kupię!) no i mac mini G4.

Teraz mac mini intel 2.33GHz. Ale się tego nazbierało …

Oprócz tego były jakieś powerbooki.

Programowaniem na Maca zajmowałem się dość amatorsko, nie zachęcał do tego MacOS Classic (mnie nie zachęcał). Przeportowałem kiedyś unixowy emulator 8-bitowego Atari na PowerMaca – jeszcze wtedy nie było emulatora Atari pod MacOS Classic. Podczas testowania kodu, taki emulator pojawił się w sieci (ale co sobie pograłem, to moje ;) . Drugą aplikacją był odtwarzacz plików sap – plików z muzyką na Atari. Tutaj z kolei Richard Bannister napisał aplikację Audio Overload, playera odtwarzającego muzykę retro w każdym formacie, co się rusza.

Pod MacOS X jakoś nie mogłem się zebrać – skok był dość duży, a i dokumentacja wówczas niezbyt pełna.
Sytuacja zmieniła się na początku 2010, gdy zakupiłem iPhone z zamiarem programowania na nim. Powstało kilka projekcików celem wdrożenia się. No i się wdrożyłem. Apple wydająć SDK na iPhone znacznie poprawiło dokumentację, a plusem tego jest darmowe wdrożenie się w programowanie pod MacOS X.

W wolnym czasie wprowadzam w czyn moje pomysły aplikacji / gier na iPhone, których jeszcze nie ma :)

Tutaj są aplikacje związane z Macem:

Posts